HAKKIMIZDA

Dünya’ya, köklü tarihine yakışan izler bırakan Kızılay, 1868 yılında dünyadaki ilk Kızılay olarak kurulmuş ve Uluslararası harekete “kızıl ay” amblemini vermiştir. Bu yıl 11 Haziran 2018 tarihi itibarıyla 150. Yılını kutlamanın gururunu yaşayan Kızılay, ülkemizde ve uluslararası alanda adından övgüyle söz edilen afet, göç, kan, uluslararası yardım ve sosyal hizmet alanlarında örnek hizmetler üreten ülkemizin en köklü yardım kuruluşudur.

150. Yılımızı, tarihimize ve gelecek vizyonumuza yakışan etkinliklerle kutlamayı planlıyoruz.

Bu kapsamda Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayesinde gerçekleşecek olan “Türk Kızılay 150. Yıl İletişim Etkinlikleri Projesi” ile yıl boyu yapılacak olan kültür, sanat, spor, özel davetler gibi pek çok değişik etkinlikle kamuoyunda Türk Kızılay’ına yönelik farkındalığın artırılması, yeni nesil yaklaşımların farklı bakış açıları ile aktarılması, toplumdaki güven ve sahiplenme duygularının pekiştirilmesi amaçlıyoruz.

Dünyaya Hilal’i armağan eden Türk Kızılay, “Hilâl-i Ahmer Koleksiyonu” ile sosyal sorumluluk ve insani yardım konusuna dikkat çekerek, farkındalığı ve toplumdaki duyarlılığı artırmayı amaçlamaktadır.

Projede farklı disiplinlerden sanatçılar, ünlüler, öğrenciler ve hayalini yansıtmak isteyen kişiler tarafından tasarlanacak olan çalışmalar, iş dünyasının desteği ile Hilâl-i Ahmer Koleksiyonu’na katılarak, halka açık sergilerle sokakları renklendirecek.

Sosyal sorumluluk bilinci yüksek katılımcı firmalar, kendilerine sağlanacak fiberglas malzemeden yapılan Hilâl-i Ahmer’lere kurum kimliklerine uygun şekilde kendi tasarımlarını yansıtabileceği gibi Hilâl-i Ahmer Koleksiyonu gelen yüzlerce hazır tasarımlardan seçerek Hilâl-i Ahmer Koleksiyonu içerisinde kendi eser ve kurum isimleriyle yer alacaklardır.

Tasarımcılar, çalışmalarını kendi atölyelerinde ya da Türk Kızılay’ın tahsis ettiği atölyede yürütebilecekler.

KATILIMCIMIZ OLUN

Bu yıl, Türk Kızılay’ı olarak tarihimizle duyduğumuz gururu, bu tarihin oluşmasında en büyük paya sahip bağışçılarımızla ve halkımızla daha etkin paylaşmak adına, Hilâl-i Ahmer Koleksiyonu’muzu, sosyal sorumluluk bilinci yüksek, farkındalık yaratmayı hedefleyen duyarlı kişi ve şirketlerin destekleriyle ilerletmeyi hedefliyoruz. 

Hilâl-i Ahmer Koleksiyonu katılımcımız olarak, sağlanacak fiberglas malzemeden yapılan Hilâl-i Ahmer Koleksiyonu’lere kurum kimlikliğinize uygun şekilde kendi tasarımlarınızı yansıtabileceğiniz gibi, Hilâl-i Ahmer Koleksiyonu’na gelen hazır tasarımlardan seçebilirsiniz.

Ülkemizin farklı şehirlerinde halka açık sergilerle sokakları renklendirerek olan Hilâl-i Ahmer Koleksiyonu içerisinde kendi eseriniz ile yer alarak, markanızın isminin sosyal sorumluluk bilinci yüksek, insani yardım farkındalığına dikkat çeken isimler arasında yer almasını sağlayabilirsiniz.

Bu özel projemizde kurumunuzu da katılımcılarımız arasında görmekten memnuniyet duyacağız.

Katılımcımız olmak için buraya tıklayınız.

Bize Ulaşın

Türk Kızılay 150. Yıl Etkinlikleri ile ilgili daha fazla bilgi almak ve katılımcı olmak için aşağıdaki bilgilerden bize ulaşabilirsiniz.


Telefon:
+90 212 944 46 76
Email:
katilim@kizilay150yasinda.com