HAKKIMIZDA

Dünya’ya, köklü tarihine yakışan izler bırakan Kızılay, 1868 yılında dünyadaki ilk Kızılay olarak kurulmuş ve Uluslararası harekete “kızıl ay” amblemini vermiştir. 2018 yılı 11 Haziran tarihi itibarıyla 150 Yılı geride bırakmanın gururunu yaşayan Kızılay, ülkemizde ve uluslararası alanda adından övgüyle söz edilen afet, göç, kan, uluslararası yardım ve sosyal hizmet alanlarında örnek hizmetler üreten ülkemizin en köklü yardım kuruluşudur.

Bu kapsamda Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayesinde gerçekleşen, “Türk Kızılay 150. Yıl İletişim Etkinlikleri Projesi” ile 2018 yılı boyunca yapılan kültür, sanat, spor, özel davetler gibi pek çok değişik etkinlikle kamuoyunda Türk Kızılay’ına yönelik farkındalığın artırılması, yeni nesil yaklaşımların farklı bakış açıları ile aktarılması, toplumdaki güven ve sahiplenme duygularının pekiştirilmesi amaçlayan bir çok etkinlik gerçekleştirdi.

Dünyaya Hilal’i armağan eden Türk Kızılay, “Hilâl-i Ahmer Koleksiyonu” ile sosyal sorumluluk ve insani yardım konusuna dikkat çekerek, farkındalığı ve toplumdaki duyarlılığı artırmayı amaçlamıştır.

Projede farklı disiplinlerden sanatçılar, ünlüler, öğrenciler ve hayalini yansıtmak isteyen kişiler tarafından tasarlanacak olan çalışmalar, iş dünyasının desteği ile Hilâl-i Ahmer Koleksiyonu’na katılarak, halka açık sergilerle sokakları renklendirdiler ve renklendirmeye devam ediyorlar..

Sosyal sorumluluk bilinci yüksek katılımcı firmalar, kendilerine sağlanacak fiberglas malzemeden yapılan Hilâl-i Ahmer’lere kurum kimliklerine uygun şekilde kendi tasarımlarını yansıtabileceği gibi Hilâl-i Ahmer Koleksiyonu gelen yüzlerce hazır tasarımlardan seçerek Hilâl-i Ahmer Koleksiyonu içerisinde kendi eser ve kurum isimleriyle yer alıyorlar.

Tasarımcılar, çalışmalarını kendi atölyelerinde ya da Türk Kızılay’ın tahsis ettiği atölyede yürütüyorlar.

KATILIMCIMIZ OLUN

Türk Kızılay’ı olarak tarihimizle duyduğumuz gururu, bu tarihin oluşmasında en büyük paya sahip bağışçılarımızla ve halkımızla daha etkin paylaşmak adına, Hilâl-i Ahmer Koleksiyonu’muzu, sosyal sorumluluk bilinci yüksek, farkındalık yaratmayı hedefleyen duyarlı kişi ve şirketlerin destekleriyle ilerletmeyi hedefliyoruz. 

Hilâl-i Ahmer Koleksiyonu katılımcımız olarak, sağlanacak fiberglas malzemeden yapılan Hilâl-i Ahmer Koleksiyonu’lere kurum kimlikliğinize uygun şekilde kendi tasarımlarınızı yansıtabileceğiniz gibi, Hilâl-i Ahmer Koleksiyonu’na gelen hazır tasarımlardan seçebilirsiniz.

Ülkemizin farklı şehirlerinde halka açık sergilerle sokakları renklendiren Hilâl-i Ahmer Koleksiyonu içerisinde kendi eseriniz ile yer alarak, markanızın isminin sosyal sorumluluk bilinci yüksek, insani yardım farkındalığına dikkat çeken isimler arasında yer almasını sağlayabilirsiniz.

Bu özel projemizde kurumunuzu da katılımcılarımız arasında görmekten memnuniyet duyacağız.

Bize Ulaşın

Türk Kızılay Etkinlikleri ile ilgili daha fazla bilgi almak ve katılımcı olmak için aşağıdaki bilgilerden bize ulaşabilirsiniz.


Telefon:
168 Ücrestiz Çağrı Merkezi