Deva Holding

1958 yılında faaliyetine başlayan DEVA Holding, Türkiye’nin köklü ilaç üreticilerinden biridir. Ana faaliyet konusu beşeri ilaç ve ham madde üretimi ile pazarlaması olan DEVA Holding, veteriner ilacı, kolonya ve tıbbi ampul üretimi de gerçekleştirmektedir.

DEVA Holding, küresel ölçekte sağlıklı yaşama herkesin erişebilmesi amacıyla, yenilikçi ve farklı ürünleri yüksek kaliteli bir deneyim ile sunma, rekabet ettiği alanlarda dev ilaç markaları yaratarak ilk tercih olma hedefinde hızlı adımlarla yürümektedir. DEVA Holding sunduğu yeni tedavilerle, her sene ürün çeşitliliğini zenginleştirerek fark yaratmaktadır. Hali hazırda, ürün portföyünde onkolojiden kardiyolojiye, solunum sisteminden oftalmolojiye olmak üzere 13 farklı terapötik alanda 600’ün üzerinde ürün bulunmaktadır.

Bölgesel büyüme operasyonları ve ihracat faaliyetleri artarak devam eden DEVA Holding, aralarında Amerika, İsviçre ve Almanya gibi ülkelerin de yer aldığı yaklaşık 60 ülkede 600’den fazla ürün ruhsatına sahiptir. Almanya’dan sonra Devatis markasıyla İsviçre’de kurulan şirket 2018 yılında tescil onayı almış, yine ABD’de aynı adla kurulan şirket faaliyetlerini hızlandırmıştır.

Hastaların ihtiyaç duyabilecekleri ilaçlara ulaşmasını kolaylaştırmak amacıyla araştırma ve geliştirme çalışmalarına ağırlık veren DEVA Holding’in tesisleri Avrupa GMP (Good Manufacturing Practice - İyi Üretim Uygulamaları) ve US FDA (Food and Drug Administration-Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) uygunluk onayı almış olup hali hazırda ABD de dahil olmak üzere 40’tan fazla ülkeye ihracat gerçekleştirilmektedir.

Sağlıklı bir gelecek için çalışmaya devam eden DEVA Holding, sosyal sorumluluk projelerine de destek vermektedir.