Hayat Kimya

Kökleri 1937’ye uzanan Hayat Holding, dünyada 17.000’e yakın çalışanı ile hızlı tüketim sektöründe Hayat Kimya, ağaç bazlı panel sektöründe Kastamonu Entegre, liman işletmeciliği sektöründe Limaş başta olmak üzere inşaat ve ambalaj gibi farklı sektörlerde 41 şirketiyle global faaliyetlerine devam ediyor. Hayat Holding çatısı altında 13 ülkede 29 üretim tesisinde ileri teknolojilerle üretilen 39 Türk markası dünya çapında milyonlarca tüketiciyle buluşuyor.

1987’den bu yana 30 yılı aşkın deneyimimizle hızlı tüketim sektöründe, ev bakım, hijyen ve temizlik kağıtları kategorilerinde global bir oyuncu olma yolunda hızla ilerliyoruz. Dünya çapında 9 ülkede iştiraklerimizin, 14 üretim tesisimizin ve 8.000’e yakın dinamik insan kaynağımızın gücüyle Bingo, Test, Has, Molfix, Bebem, Molped, Joly, Evony, Papia, Familia, Focus ve Teno markalarımızı milyonlarca eve taşımaya devam ediyoruz.

Global yönetim merkezimiz Türkiye’deki iş hacmimizle, İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) ‘Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu’ sıralamasında 49. şirketiyiz. İhracat performansımız sayesinde ise Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) ‘Türkiye'nin En Büyük İhracatçıları’ sıralamasında 34. sırada yer alıyoruz.

Türkiye’nin ardından Cezayir, İran, Mısır, Rusya ve Nijerya’da dünya standartlarındaki üretim tesislerimiz ve Fas, Bulgaristan ve Pakistan’da satış dağıtım şirketlerimizle hızla globalleşirken, markalarımıza, özverili insan kaynağımıza, teknolojik tesislerimize yatırım yaparak büyümemizi sürdürüyoruz.