PANORA Alışveriş ve Yaşam Merkezi

Adını panoramik görüntüsünden alan Panora Alışveriş ve Yaşam Merkezi, etrafında bulunan toplu konut ve villa alanları, çevre yolu ile üst gelir gruplarının yaşam alanlarının kesişim noktası olacak olan bir kentsel dönüşüm bölgesinde inşa edilmiştir. Müşteri kitlesi, gelir düzeyi ve yaşam standartları yüksek C-A+ segmentte yer almaktadır. Ankara’nın gözde buluşma noktası Panora, yüksek yaşam standartlarını hedefleyen bir kesimin yakınında yer almakla kalmayıp aynı zamanda, gelişmekte olan iş merkezlerinin, büyük kurumların, büyükelçiliklerin, başbakanlığın ve Çankaya Köşkü’nün bulunduğu Ankara’nın en önemli semti Çankaya’da yer almaktadır.

Panora AVM’nin sahibi olan ve Nisan 2013’te Panora GYO’ya dönüşen Merkez Müteahhitlik, 2004 yılında kuruldu. Panora Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nin temel atma töreni Kasım 2004 tarihinde yapıldı. İnşaat süreci üç yıl sürdü, 10 Aralık 2007 tarihinde resmi açılışı yapıldı.

Panora Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nin toplam 180.000 metrekarelik inşaat alanı, 23.000 metrekare bina taban alanı ve 40.000 metrekare peyzaj alanı bulunuyor. Peyzaj alanı en büyük AVM’lerden birisiyiz. Toplam kiralanabilir alan ise 86.000 metrekare.