Renault MAİS A.Ş.

MAİS Motorlu Araçlar İmal ve Satış A.Ş., 1968 yılında OYAK Grup şirketi olarak kurulmuş ve ilk Renault marka otomobili 1971 tarihinde Türk tüketicisine satışa sunmuştur.

MAİS, Renault ile Dacia otomotiv markalarının Türkiye Genel Distribütörüdür; binek otomobil, hafif ticari araç ve yedek parça satışıyla satış ve satış sonrası hizmetlerini sürdürmektedir. Sermayesinin %51’i OYAK Grubuna, %49’u Renault S.A.’ya aittir. Türkiye genelinde yetkili servisleri, son teknoloji ürünleri ve eğitimli personeliyle 4 şubesi (İstanbul - Boğaziçi, Ankara, İzmir ve Bursa), yaklaşık 85 yetkili satıcısı bulunan MAİS, 185’e yakın noktada hizmet veren en geniş satış ve satış sonrası ağına sahiptir.

Otomobil pazarında sürekli yenilenen en geniş ve modern ürün gamına sahip, teknoloji ve güvenlik açısından en üst düzeydeki modelleri ile Renault, 19 yıldan bu yana Türkiye binek otomobil pazarının lider markası ve 2018 yılının toplam pazar lider markası konumundadır. Bugün Türkiye’de otomobil denildiğinde akla gelen ilk marka olan Renault, MAİS’in müşteri memnuniyetini en yüksek düzeyde sağlama hedefiyle gelecekte de bu güveni sürdürmeyi amaçlamaktadır.