Yıldız Entegre

1982 yılında faaliyetlerine başlayan, girişimci ve yenilikçi yaklaşımıyla orman ürünleri sektöründe fark yaratan Yıldız Entegre; bugün faaliyetlerini Türkiye, Romanya, Slovenya ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki tesisleriyle sürdürüyor. Yıldız Entegre; Türkiye’nin en büyük 50 sanayi şirketinden biri olarak ülkemiz sanayisini ileriye taşıyan üretim tesisleri, 3 bine yakın çalışanı, engin bilgi birikimi ve teknolojik altyapısı ile dünya için değer yaratmaya devam ediyor.

Dünyada orman ürünleri sektöründe ilk 10 şirket içinde yer alan Yıldız Entegre, dünya genelindeki 7 fabrikasında ürettiği Mdf, Mdflam, sunta, suntalam, laminat parke, boyalı levha, kapak panel, kapı ve kapı paneli, emprenye edilmiş kağıt, tutkal gibi ürünleri farklı coğrafyalardaki 50’den fazla ülkeye ihraç ediyor. Şirketin Kartepe’de bulunan ve amiral gemisi olan tesisi, dünyanın tek çatı altında kurulmuş en büyük entegre MDF üretim tesisi olma özelliğini bugün hâlâ gururla taşıyor.

Global bir üretici olma yolundaki ilk adımını ABD yatırımı ile atan Yıldız Entegre, Romanya ve Slovenya’daki üretim tesisleriyle büyümesini sürdürüyor. Şirketin, yurt dışı atağının son adımı ise Rusya’nın Vladimir Bölgesi’nde yapımına başlayacağı fabrika olacak. Yurt dışı tesisleriyle Avrupa, Kuzey Afrika, Rusya ve Türk Cumhuriyetleri’ndeki varlığını güçlendiren Yıldız Entegre, olduğu birikimle uluslararası arenada büyümesine devam edecek.

Faaliyet gösterdiği her ülkede ‘doğaya ve insana saygı’ ilkesiyle hareket eden Yıldız Entegre, imza attığı yenilikçi, farklı ihtiyaçlara yanıt veren geniş ürün yelpazesiyle doğanın estetiğini, yaşadığımız tüm alanlara taşıyor. "Bugün ürettiklerimiz, yarınlarımızı tüketmesin” anlayışıyla toplumsal, çevresel ve kültürel alanlarda hem günümüz hem de gelecek kuşaklar için sorumluluk bilinciyle çalışan Yıldız Entegre, kendi kaynaklarıyla gerçekleştirdiği binlerce ağaç dikiminin yanı sıra sivil toplum kuruluşlarıyla beraberce birçok çevreci, toplumsal ve kültürel etkinliğe imza atıyor.