Bahri Genç
Ressam

Ressam, Bahri Genç, 1963’te Erzurum’da doğdu.1982’de İ.D.G.S.A.’ya girdi.1992’de Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü Devrim Erbil Atölyesini yüksek resim mezunu olarak bitirdi.

1987 yılından itibaren karma ve 1990 yılından itibaren de kişisel sergilerine başladı.1994 yılında M.S.Ü. Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde, “Sanatta Yeterlik”ebaşladı. (Resim) 1995’de Almanya’dan ,Türk-Alman ortak firması Nazar Holiday’dan Türkiye konulu resimler yapması için Düsseldorf’a davet edildi.Burada bir ay kadar resimler yaptı.1997-2003 yılları arasında özel okullarda öğretmenlik yaptı. Bazı resimleri, İstanbul Basın Müzesi, İzmir Devlet Resim ve Heykel Müzesi, Balıkesir Devrim Erbil Müzesi ,Davis Lisboa Mini Contemporary Art Müzesi-Barcelona ve Türkiye’deki önemli kolleksiyonerlerde bulunmaktadır.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Temel Sanat Bölümünde, üç öğretim yılı saat ücretli Öğretim Görevlisi olarak çalışmıştır.

2007’den beri Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği’nde 2.başkan olarak görev yapmaktadır. Sanatçı Çalışmalarını İstanbul’daki atölyesinde sürdürmektedir.